Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowa chwila, gdy chociaż na moment zapominamy o kłopotach,  zmartwieniach, to okres, kiedy umacniamy więzi i relacje międzyludzkie – wśród rodziny, przyjaciół, znajomych. Oddajemy się świątecznym przygotowaniom,  cieszymy się pojawiającymi się bożonarodzeniowymi dekoracjami, pieczemy pierniczki i ubieramy świąteczne drzewko.  Czujemy, że każdego roku stajemy się świadkami czegoś wyjątkowego, czegoś co zbliża i kruszy mury. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły stanowią jedną wielką rodzinę, każdego dnia razem pracujemy, razem dzielimy ze sobą radości i smutki, pokonujemy trudności, ciszymy z sukcesów. Dlatego w tym szczególnym okresie oczekiwania spotkaliśmy się wszyscy, by czuć, że jesteśmy wspólnotą – spotkaliśmy się, by przełamać się opłatkiem, złożyć sobie wzajemnie życzenia, wspólnie kolędować i obejrzeć jasełka. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele, dyrekcja szkoły, ksiądz proboszcz Andrzej Malczyński i przedstawiciel Rady Rodziców, p. Adela Gładysz.

Jasełka przygotowali uczniowie z klasy czwartej pod opieką katechetki Bogumiły Stępnik, wigilijny stół nakryli gospodarze spotkania – uczniowie najstarszej klasy
i p. Katarzyna Winter, Rzecznik Praw Ucznia, o oprawę muzyczną zadbał p. Krzysztof Zerner. Sponsorem smakołyków na świąteczny stół była Rada Rodziców.

Stary Indianin rzekł swojemu wnukowi: „Drogie dziecko w każdym człowieku codziennie toczy się bitwa pomiędzy dwoma wilkami. Jeden jest złem – to chciwość, złość, uraza, kłamstwo, nienawiść, egoizm. Drugi jest dobrem – to miłość, radość, pokój, pokora, życzliwość i prawda.” Chłopiec pomyślał chwilę i zapytał: „Dziadku, który wilk zwycięża?” Stary człowiek cicho odpowiedział: „Ten, którego karmisz”. Moi drodzy Uczniowie, Koledzy i Koleżanki Nauczyciele, szanowna Dyrekcjo – życzę nam wszystkim, niech w każdym codziennie zwycięża miłość, dobroć, życzliwość i pokora. Wtedy wszystkim nam będzie żyło się piękniej. Życzę spokojnych świąt i bliskości drugiego człowieka. Rzecznik Praw Ucznia, Katarzyna Winter.