27.02.2019 roku na pierwszej przerwie grupa uczniów z klasy siódmej  zorganizowała dla uczniów społeczności szkolnej happening polegający na malowaniu twarzy w określone wzory, po odgadnięciu zagadek. Odgadnięcie nagradzane było dodatkowo słodkim poczęstunkiem.  Celem organizacji happeningu było praktyczne wykorzystanie wiedzy z plastyki przez młodych organizatorów i jednocześnie zachęcenie uczniów do wspólnego i kreatywnego spędzania przerw. Aby zachęcić uczniów do udziału i być bardziej widocznymi, młodzi organizatorzy pomalowali swoje twarze, dokładając elementy przebrania. Duża ilość uczniów, którzy z zaskoczeniem obserwowali działania i sami włączali się do akcji świadczy o kreatywności młodych organizatorów i jednocześnie pokazuje, że zapoznawanie z różnorodnymi formami sztuki współczesnej wcale nie musi być nudne.

Kategorie: Luty 2019