W dniu 17.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Koczale uczniowie wraz z pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w obchodach Święta Patrona szkoły. Uroczystość była połączona z wprowadzeniem nowego sztandaru w związku ze zmianą imienia szkoły na Szkołę Podstawową im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Akademię uświetnili swoim występem słowno – muzyczno –tanecznym uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło występów marynarzy w wykonaniu uczniów kl.IIa, pokazów żołnierskiej musztry przedstawionej przez reprezentantów kl. IVa oraz recytacji utworów o tematyce patriotycznej. A klimatu zadumy i radości dodał występ solistów i szkolnego chóru.

Po apelu odbył się konkurs wiedzy ,,Omnibus”, w którym zwyciężył Kacper Bublewicz (kl.VIII), II miejsce zajęła Magdalena Langkafel (kl.VIII), a III Szymon Reinert (kl.VII).

Tradycyjnie po rozgrywkach umysłowych rozegrano mecz piłki siatkowej nauczyciele – uczniowie. Walka była zacięta, jednak, jak co roku, i tym razem nauczyciele przegrali. Pokonani jednak nie tracą nadziei na zwycięstwo w przyszłym roku.

Kategorie: Maj 2018