29 maja odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny „Szkole dyktando 2019”. Jest to cykliczne wydarzanie, celem którego jest wyłonienie ucznia, który najlepiej poradzi sobie
z dyktandem sprawdzającym znajomość niełatwych zasad  polskiej ortografii i interpunkcji. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, wzięło w nim udział
29 uczestników. Spośród uczniów z klas IV-V najlepsza okazała się Agata Wasiniewska, miejsce II zajął Maciej Pakuła, miejsce III Zuzanna Kulas, zaś wyróżnienie otrzymał Michał Gubczyński. Wśród uczniów z klas VI-VIII najlepiej napisała Zuzanna Onichowska, miejsce II zajęła Sandra Lulo, zaś na III miejscu uplasowała się Madalena Langkafel, wyróżniono Dominikę Bukowską.  Sponsorem nagród dla zwycięzców – kart upominkowych
do popularnej sieci księgarni – była Rada Rodziców przy ZKiW w Koczale.