W dniach 20- 24 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Krakowa, Zakopanego i okolic dla uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy piątej, szóstej, siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum. W sumie na wycieczkę pojechało 38 osób – w tym opiekunowie: Jolanta Chodań, Katarzyna Bednarska, Irena Wirkus i Andrij Pelesz. Młodzieży zapewniono wiele niezapomnianych atrakcji. W pięć dni uczestnicy wycieczki: zwiedzili Stare Miasto Krakowa, wczuli się w rolę górników z kopalni srebra w Tarnowskich Górach ,poznali z bliska historię obozu koncentracyjnego Auschwitz.

 Świetnie spędzili czas w Energylandi.  Przeszli długą trasę w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wjechali kolejką linową na skocznię narciarską Wielka Krokiew w Zakopanem

oraz zwiedzili Zakopane.

Mimo nie zawsze sprzyjających warunków pogodowych, wszyscy świetnie się bawili.