14 listopada br. w bibliotece szkolnej ZKiW odbył się wieczorek poezji patriotycznej dla uczczenia  100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie przyjął on formę kawiarenki literackiej, podczas której każdy uczestnik mógł zaprezentować wybrany wiersz. Patetyczne wiersze deklamowali uczniowie klasy ósmej SP, ich rodzice, pani dyrektor Wiesława Lisek-Fronczak,  wicedyrektor Jolanta Klebeko, obecni i byli pracownicy szkoły oraz inni mieszkańcy Koczały.  Od początku spotkanie przebiegało w atmosferze powagi, skupienia i wielkiego wzruszenia, bo też poezja patriotyczna potrafi poruszyć struny duszy. Przez wieki odgrywała ona ogromną rolę  w życiu Polaków, sławiąc piękno ojczystego kraju, zagrzewając do walki o niepodległą Polskę i podtrzymując na duchu walczących. Uczestnicy recytowali wiersze m.in.:  Juliusza Słowackiego , Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej,  Marii Konopnickiej, Adama Asnyka, które przeplatane były komentarzem historycznym organizatorek spotkania – Katarzyny Winter i Marii Zielińskiej.  Nastrój patriotycznej wieczornicy podkreślały białe i czerwone kwiaty i świece.