Działania profilaktyczne w naszej szkole są jednym z obszarów założeń programu Wychowawczo – Profilaktycznego. Niewątpliwie są też jednym z priorytetów działalności szkolnych pedagogów. W związku z tym w ostatnim tygodniu listopada odbył się coroczny już Tydzień Profilaktyki, skierowany do uczniów naszej szkoły. Działania profilaktyczne przyjmują różnorodne formy,  co czyni je atrakcyjnymi dla odbiorców. Tydzień Profilaktyki tradycyjnie już, rozpoczęły zmagania sportowe i oczekiwany przez wszystkich Turniej Piłki Siatkowej i rozgrywki w „Dwa ognie”.                    We wtorek, 27 listopada nasza młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dzielnicowym Karolem Ludwikowskim na temat „Dopalacze – realne zagrożenie dla młodego człowieka”. Następnie                  w środę odbyło się spotkanie dla dzieci z Panią nadkomisarz Iwoną  Woźniak, tematem spotkania  było „Bezpieczeństwo dzieci w cyberprzestrzeni”. Oprócz tego młodzież uczestniczyła                          w warsztatach z Panią psycholog Moniką Staniecką z Gdańska „Przyklejeni do smartfona…” Poza tym w czwartek  uczniowie starszych klas mogli sprawdzić się w konkursie dotyczącym wiedzy o uzależnieniach „Wolni od używek”. 30 listopada w piątek odbyło się podsumowanie Tygodnia Profilaktyki, które uświetniły scenka „Jak być asertywnym” i piosenka Marka Grechuty „Dni których nie znamy” w wykonaniu  naszych uczniów. W tym dniu nie zabrakło również nagród   za konkursy – turniej sportowy, konkurs plastyczny i  konkurs wiedzy o uzależnieniach.  W rozgrywkach „Dwa ognie” trzecie miejsce zajęła klasa 4a, drugie 5b, pierwsze 6b. Z kolei  w turnieju „Piłki siatkowej” trzecie miejsce zajęła klasa 7, drugie klasa 8, pierwsze 3 gimnazjum. W konkursie plastycznym w kategorii klas 4-6 wpłynęła tylko jedna praca wykonana przez uczennicę klasy 4a Zofię Fras, w kategorii klas 7,8 i 3 gimnazjum wpłynęły dwie pracę. Drugie miejsce zajęła Justyna Brzeziańska, pierwsze Wiktoria Semrau obie uczennice z klasy 7.   W konkursie dotyczącym wiedzy o uzależnieniach „Wolni od używek” najlepszą wiedzą popisali się uczniowie: Wiktora Ginter klasa 3 gimnazjum i Jakub Rzeczkowski klasa 8, którzy zajęli trzecie miejsce, Ewa Sabisz z klasy 3 gimnazjum drugie miejsce, Kacper Bublewicz z klasy  7 zajął pierwsze miejsce. Wszystkim gratulujemy!  Organizatorzy dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród.