Dnia 17 września w naszej szkole odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym połączony  z koncertem hip-hopowym  – “Nie zmarnuj swojego życia”, poprowadzone przez grupę “RYMCERZE”.

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 7 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę. 
Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Projekt powstał z inicjatywy raperów oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty. Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.