4 kwietnia br odbył się w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dla uczniów klas czwartych pod hasłem „Znam baśnie”. Jego celem była przede wszystkim popularyzacja baśni i ich twórców, ale także rozbudzanie motywacji do czytania i wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji. Pytania konkursowe zostały przygotowane przez bibliotekarkę Marię Zielińską we współpracy z nauczycielką języka polskiego Elżbietą Drwęcką.

Po wstępnych eliminacjach do etapu finałowego zakwalifikowało się sześć osób, po trzy z klasy IV a i IV b. W finale uczniowie rozpoznawali znanych baśniopisarzy i  postacie baśniowe na podstawie opisu, łączyli baśniowe pary i przyporządkowywali rekwizyty
do poszczególnych bohaterów. Wykazali się także umiejętnością rozwiązywania krzyżówek i rebusów.

W rywalizacji zwyciężyła Zosia Fras z kl. IV a, drugie miejsce zajął Kacper Szylak z kl. IV a, a trzecia była Julka Lemańska z kl. IV b. Gratulujemy!!!

Nad przebiegiem konkursu czuwało  jury w składzie: dyrektor Wiesława Lisek- Fronczek, wicedyrektor Jolanta Klebeko
i Maria Fesio. Zmaganiom konkursowym towarzyszyła wystawa prac plastycznych o baśniowej tematyce, wykonanych przez czwartoklasistów.