Na apelu inauguracyjnym, który odbył sie 2 września b.r., w ramach akcji „Przerwany marsz…”, uczestniczyły osoby, którym wybuch II wojny światowej odebrał lata beztroskiego dzieciństwa oraz możliwość uczęszczania do szkoły. Zapraszając Panie: Michalinę Fronczak, Marię Netrebę, Jadwigę Babińską, Gertrudę Strzelecką, Felicję Drwęcką oraz Wandę Kapiszkę, chcieliśmy wyrazić nasz szacunek i wdzięczność, jako młodsze pokolenie, które nie musi doświadczać strachu i trudów życia w okupowanym kraju. Doceniamy również, że mogliśmy, jako społeczność szkolna, symbolicznie dokończyć przerwany marsz wraz z ludźmi, którzy posiadają jakże cenną wiedzę na temat tak ważnej części historii naszego kraju i odśpiewać wspólnie “Mazurka Dąbrowskiego”.

            Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego nasi Goście zostali zaproszeni
na poczęstunek, gdzie mogli podzielić się wspomnieniami, które pozostały w ich pamięci.